Microsoft Yaz Okulu 2015 1. Gün

Kişisel Sosyal

Bugün ilk günümüzü tamamladık, elbette uzun bir aradan sonra erken kalkmak yorucu oldu. Sabah erkenden gelen sadece ben değildim, herkes hazır bir şekilde girişteki güvenlik önlemlerini bekliyordu. Öncelikle giriş kartlarımız ve hediyelerimizi aldık.Microsoft Yaz Okulu 2015 1. GünMicrosoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Platformu Pazarlama Müdürü Behice Funda’nın açılış konuşması ve bina içindeki kuralları anlatımından sonra, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ile devam etti.

Daha sonra sürpriz olarak, Microsoft Türkiye Genel Müdürü(1 Eylülden itibaren) Murat Kansu(Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür) bizlere yapmamız gereken süreci, insan ilişkilerini, plan ve programı anlattı.Murat KansuEn son konuşmacı Kerem Özsü hocamızdı. Mükemmel derecede düşündürmeye yönelik konuşmalar ve konular bizi zihinsel olarak yordu. Fakat etkili konuşması dikkat problemi olmadan dinlememizi sağladı. Daha çok İnşaat ve Yazılım Mühendisliği ile kıyaslamalar yapan Kerem hoca aslında yazılımın o kadar küçümsenecek yanının olmadığını söyledi.(Somut ve soyutluk bakımından) Tabi ki yazılımın tarihi ve geçmişinden de bahsetti. Başarılı projede önemli olan faktörlerin zamanında ve bütçesinde bitmemesinin önemli olaylardan olduğunu söyleyen Kerem hoca planlı çalışmanın faktörlerini bizlere aktardı.(Proje Yönetimi ve Kalite, Kontrol)Kerem ÖzsuKonuşmadan sonra Sen bu zamana kadar naptın? sorusu gerçekten aslında pek faydalı bir çalışma yapmadığımızın göstergesiydi. En son olarak da hepimiz online eğitimlerde olduğu gibi bu sefer arkadaşlarımız karşısında projelerimizi sunma şansı bulduk ve etkileyici projelere şahit oldum. Yarın staja gitmem gerek, yarın görüşmek üzere takipte kalın…Microsoft Yaz Okulu 2015 1. GünYaz okulunda olan arkadaşlarımın yazılarına buradan ulaşabilirsiniz: Burak Bayram ve Enes Beşinci

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

1 Comment to Microsoft Yaz Okulu 2015 1. Gün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir