Microsoft Yaz Okulu 2015 4. Gün

Kişisel Sosyal

Günün erken saatlerinde Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt bizimleydi. Vodafone Türkiye’nin vizyonundan çokça bahsedildi ve Microsoft Türkiye ile benzer vizyonda olduklarını dile getirdi. Eğitim hayatından itibaren geçtiği yollardan, kendi macerasından bahsetti.Gökhan Öğüt

Daha sonra Vodafone Türkiye’deki yatırımlarının durumunu ve büyük gelişme içinde olduklarını dile getirdi.  Ayrıca, ilk defa bir konuşmacıya aşırı diyeceğimiz şekilde çok soru soruldu. İşte 20 yıl, çok kültürlü ve farklı disiplinlerde kariyer yolculuğunun sonuçları:

  1. Kendi şansınızı kendiniz yaratın…
  2. Fırsatları kollayın…
  3. İyi bir takım oyuncusu olun…
  4. Yaptığınız işin lideri olun…
  5. Aldığınız kararların en iyi sonucu getirmesi için çalışın…
  6. Doğru veya yanlış yoktur, farklılıklara saygı duyun…
  7. Dönüşüm lideri siz olun, geleceği siz yazın…

Abdullah AltıntaşDaha sonra Bilge Adam‘dan, MCT, MCSE(DP&BI) Takım Lideri Abdullah Altıntaş bizlerle oldu. ”SQL Server 2014 Veritabanı Yönetimi” konulu eğitimimizde SQL Server, Veri ve DBA(Database Administrator) – Veritabanı Yöneticisi  gibi konulardan bahsetti.Batuhan KaraçobanAbdullah Altıntaş tarafından verilen teorik bilgilerden sonra, Ali Batuhan Karaçoban’ın yaptığı pratik eğitim ile SQL Server hakkında çok değerli bilgiler öğrenmiş olduk.Hakan KorkmazGünün son konuşmasında, Tofaş CIO‘su Hakan Korkmaz bizlere hayat tecrübelerinden ve Tofaş’ın sektördeki ilerleyişinden bahsetti. Okul parasını kendisi biriktiren ve meslek lisesi mezunu olan Hakan Korkmaz, üniversite sınavını başarıyla geçmiş ve bütünlemeye kalmadan da üniversiteyi bitirmiş. Amerika’da dil okuluna gitme sonrasında da yüksek lisans yapma hakkı kazanmış. Üniversitedeki başarısından dolayı 2 farklı yerden aldığı burslarla, kardeşinin de eğitimini de üstlenmiştir. Hepimizi Tofaş’a çağırarak asıl kısmı da görmemizi istedi. Yarın görüşmek üzere.

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir