Microsoft Yaz Okulu 2015 10. Gün

Kişisel Sosyal

Teknosa’nın Genel Müdürü Bülent Gürcan bugün gelen isimlerden biri. Kendisi inanılmaz enerjik, keyif dolu bir konuktu! Salona girdiği anda pozitif enerjisi deyim yerinde ise bütün salona dağıldı, bilgisayarların ekranları kapandı ve herkes dikkatle kendisini dinledi. Sunum boyunca kendi hayat hikayesi üzerinden ilerleyen Bülent Bey, Teknosa’daki 9 yıllık kariyerinin bu süreçte nasıl şekillendiğinden bahsetti. Sunumun sonunda kendisine yöneltilen soruları yanıtlamayı da ihmal etmedi.

Microsoft Yaz Okulu 2015 10

Günün teknik eğitim bölümünde ise Emrah Uslu ve Medeni Baykal tekrar bizimleydi bugün. Uygulamalarda post(ghost) notification, toast notification nasıl gönderilir, content menu hazırlama, kaynak kullanımı, logo ekleme, Combo Box, Clipboard gibi konulara değindik ve sonrasında Raspberry Pi üzerinde led yakma vb, sensörlerle uğraştık.

Microsoft Yaz Okulu 2015 10_2

Spotify Ülke Direktörü Ergül Çivi, Spotify’ın kuruluşundan günümüze geliş hikayesini, Spotify üyeliklerini ve anlaşmalı sanatçıların Spotify’dan sonra yaşadıklarını aktardı bizlere. Şu ana kadar gördüğüm görsel açıdan en etkili sunumdu.

2014 yapımı Baran bo Odar imzalı “Who am I (Orjinal adı: Kein System ist sicher)” filmini izledik. Ve günü böyle kapattık.Microsoft Yaz Okulu 2015 10_3

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir