Microsoft Yaz Okulu 2015 11. Gün

Kişisel Sosyal

Bugün günü Sn. Rauf Ateş ile açtı. Rauf Bey hepimizin belki de her gün evlerine giren gazetelerde gazetecilik yapmış, 9 kitap yazmış ve çeşitli dergiler çıkarmış, Capital, Ekonomist, Ceolife gibi dergilerde editörlük yapmış bir isim. Rauf Bey ayrıca Uludağ Ekonomi Zirvesinin ve CEO CLUB’ın kurucusu olarak aramızdaydı. Girişimcilik üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik birlikte. İş hayatından edindiği tecrübelerini bizlere aktarmaya çalıştı ve karşılaşabileceğimiz zorluklara karşı nasıl bir duruş sergilememiz gerektiğinden bahsetti.

Rauf Ateş Microsoft

Rauf Bey’in ardından sahne değerli hocamız, Microsoft RD, Microsoft MVP ve Bilge Adam Enterprise Software Architect Engin Polat’ındı! Her ne kadar burada bahsetmemiş olsam da Engin Hoca’mızla cumartesi günü de bugünün hazırlığı niteliğinde bir eğitim düzenledik. Engin Hoca’mız eğitimde tasarım, stiller, MVC ve SignalR konularının iyi kavranması için yaz okulu katılımcıların uygulamaları üzerinden örneklerle konu anlatımı yaptı. Enerjisiyle yine bizleri bolca eğlendirdi.

Engin Polat Microsoft

Günün bir diğer konuğu ise AppAnalytics’in CEO’su Taner Akçok’tu. Sadece 2 ay içinde değişen hayatını, İstanbul’dan Silikon Vadisine uzanan yolculuğunu paylaştı bizlerle.

Günün son konuğu ise enerjisiyle bütün salonu etkisi altına alan Sn. Arzum Akduran’dı. Yaşam Koçu, liderlik geliştirici başarılı bir rol model olarak bizlere harika bir sunum yapan Arzum Hanım çalıştığı üst düzey yöneticilerle yaşadığı liderlik sıkıntılarını paylaştı. Verdiğimiz kararları duygularımız, aklımız, bedenimiz ve ruhumuzla bir bütün olarak verdiğimiz gerçeğine tekrar değindik. Yarın tekrar görüşmek üzere…Açık Akademi Yaz Okulu

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir