Microsoft Yaz Okulu 2015 13. Gün

Kişisel Sosyal

İlk olarak güne Meltem Çakır ile markalaşma üzerine bir söyleşiyle başladık. Başarılı bir marka olmanın 5 kuralı üzerine bir söyleşiydi. Büyük bir yolculuğa küçük adımlarla çıkmanın ve hedef sahibi olmanın bu yolculukta ne kadar önemli olduğuna değindi Meltem Hanım. Bir isim, bir marka sahibi olmanın çıkacağımız yolda bizlere sağlayacağı kolaylıklardan konuştuk. Girişimcilik planları olanlar için oldukça yararlı bir oturumdu.

  1. Bir marka fikriniz yok ise siz de yoksunuz.
  2. Farklı Olun
  3. Hedef kitlenizi iyi tanıyın
  4. Sosyal bir fayda sağlayın
  5. Markanızı yaşayın ve yaşatın

Teknik eğitimlerimizde ise Engin Hoca’yla son günümüzdü bugün. Universall App geliştirmeye devam ettik, Web API, ASP.Net ve MVC üzerine eğitimler aldık Engin Hoca’dan.

Engin Polat Microsoft_1

Günün girişimcilik konuşmacısı ise Markafoni, Zizigo, Enmoda gibi e-ticaret devlerinin CEO’su İlker Baydar’dı. İlker Baydar bizlere Markafoninin kat ettiği yoldan, gelişiminden ve büyümesinden bahsetti. Markafoni olarak verdikleri staj imkanlarından ve iş fırsatlarından da bahsetti. Özellikle staj için firma düşünenler kariyer sayfalarında her an Markafoni’ye denk gelebilirler, akıllarında bulunsun.

Açık Akademi Yaz Okulu Microsoft_2

Özge Ersu seyahat yazarı, gezi rehberi, turizmci, belgesel yapımcısı, sunucusu, radyocu, müzik sever, 100’ün üzerinde ülke görmüş bir seyahat aşığı.  Bize gittiği, gezdiği yerlerden sıkça bahsetti. Konuşmanın sonuna kadar sizi dinleyen, fikir veren, şevklendiren birisi. Takipte kalın! #aayazokulu #msptr

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir