Microsoft Yaz Okulu 2015 14. Gün

Kişisel Sosyal

İlk olarak Burak Büyükdemir ile birlikteydik. Burak Büyükdemir e-tohum’un kurucusu. Peki e-tohumu da bilmiyorum ben diyorsanız, e-tohum kendisini aynen şöyle tanımlıyor; “E-tohum internet girişimcileriyle yatırım yapacakları bir araya getiren, girişimcilere şirketlerini büyütebilmek için danışmanlık veren, bu amaçla girişimcilik kampları, kafe toplantıları düzenleyen bir organizasyondur.” Kişisel tavsiyeleri, e-tohumun kuruluşu, gelişimi ve girişimcilere sağladığı avantajlar vs. de konu başlıklarımızdandı. Bizim de bir fikrimiz var diyorsanız eğer e-tohum’u buradan inceleyebilirsiniz.

Biz

Günün teknik eğitim bölümünde ise Bilge Adam Veri Yönetimi ve İş Zekası Birim Müdür Yardımcısı Abdullah Kise bizlerleydi. Abdullah Hoca bizlere, Event HubStream Analytics, veri yönetimi, iş zekası gibi konularda eğitimler verdi. Özellikle NoSQL üzerine keyifli bir sunum dinledik kendisinden. Yarın teknik eğitimlerde yine Abdullah Hoca ile birlikteyiz. Fakat bu kez konumuz günümüzün ve tabi geleceğimizin teknolojisi IoT, yani nesnelerin interneti olacak.

Abdullah Kise

Günün son konuğu ise belki de bu yaşta tanışma fırsatını çok zor bulabileceğimiz bir isimdi. Eczacıbaşı’nın CIO’su Levent Kızıltan’ı dinledik son oturumumuzda. İnanın Levent Bey’in salona girdiği anda CIO enerjisini alıyorsunuz. Sunumu boyunca pür dikkat kendisini dinledik bütün salon. Gerek Dünya teknolojisinin gelişiminden gerekse gelecekte hayatımızın merkezine oturacak olan ileri teknolojiden söz ederken aslında teknolojinin nasıl çılgınca ilerlediğini gözler önüne serdi Levent Bey.

Burak Büyükdemir e-tohum

Öyle ki teknolojiyi kontrol etmenin bile bir noktadan sonra getirebileceği risklerden bahsederken daha önce belki de bir çoğumuzun düşünemediği, varlığını hayal edemediği kapılar açtı hayal dünyamızda. Bu konuşmadan en büyük çıkarımım asla sadece bugünü düşünmemek gerektiği sanırım. Yarın görüşmek üzere. 😀

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir