Microsoft Yaz Okulu 2015 15. Gün

Kişisel Sosyal

Günü çok keyifli bir sunumla açtık bugün. Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp ile bol kahkahalı bir sabah oldu. Hakan Bey çok genel konularda pek de genel olmayan düşüncelerden bahsetti. Farklı olmanın günümüzde özellikle iş dünyasında ne kadar önemli bir yer tuttuğundan, beraberinde getirdiği tehlikeler olmasına rağmen bu riskleri göze almanın bizim için nasıl fark yaratacağından bahsettik. Hakan Bey bir kız çocuğu babası ve kızı henüz 11 yaşında. Jenerasyon farkının, nesiller arasındaki çatışma, birbirlerini anlamama sorununa değindik. “İcat çıkarma başımıza” sözünü ne kadar da çok duyuyoruz değil mi? Hayatımız boyunca en az 1 kere de olsa duymuşuzdur bu sözü. Belki de bir şekilde beynimize kazınmıştır bu söz ve yeni bir şeyler çıkarmama çabamız bundandır. İşte bugün bundan bahsetti Hakan Alp.

Hakan Alp

Kariyerde ilerlemek için:

  • Kendini Tanı
  • Şirketini Tanı
  • Sektörünü Tanı

Günün bir diğer konuğu ise dün ağırladığımız Bilge Adam Veriyapıları Yönetimi ve İş Zekası Uzmanı Abdullah Kise’ydi. Fakat Abdullah Kise bugün çok daha farklı bir konu ile karşımızdaydı. IoT konuştuk birlikte. IoT ile akıllılaşan Dünya’mızdan, nesnelerimizden bahsettik. IoT’yi nelerde kullanabileceğimizden, gelecekte karşımıza çıkması muhtemel alanlardan, neler yapılabileceğimizden bahsettik. Hocamız Quadcopter‘lerle alakalı videolarla renkli anlar yaşattı bizlere. Microsoft’un IoT alanındaki çalışmalarından ve Arduino elektronik devre kartı hakkında da konuştuk. Sonrasında ise bir IoT demosu yapma şansı bulduk.

Doğum Günü

Abdullah Kise’nin yazılarını http://abdullahkise.blogspot.com.tr/ adresinden okuyabilirsiniz. Bugün diğer günlerden farklı olarak ise günü demolarla kapattık. #aayazokulu’nda belirlediğimiz projelerimizi tamamlamak için artık son 1 haftamız kaldı. Bakalım girişimcilerin karşısına çıkacak 10 proje kimlere ait olacak! Çıkışta da Beşiktaş’a geçtik ve güzel bir doğum günü kutladık. 🙂

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir