İEEE Kütahya

Kişisel Sosyal

ieeeEvet yeni dönemde, topluluklar ve etkinliklere elimden geldiğince katılma imkanı buldum ve neler yapılacağını ne tür etkinlikler ve seminerler olacağını benim bu topluluklardaki konumumu sizlere aktaracağım. Bu yazıyı BİLSEM Koordinatörlüğü Başkan Yardımcısı olarak yazıyorum.

İEEE Nedir?

The Institute of Electrical and Electronics Engineers ya da kısaca IEEE (Türkçe: Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonudur.İEEE1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmıştır. 150 ülkede 426.000’i aşkın üyesi (71.000’i öğrenci) ile IEEE, tüm dünyaya yayılmış 10 alt bölgesi, 300’den fazla yerel bölgesi ve 1430’dan fazla öğrenci koluyla çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8. Bölge’de (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) 5000’i öğrenci üye olmak üzere 26.000 üyesi vardır.

IEEE Vizyonu & IEEE Misyonu

Teknolojik gelişme ve yenilikleri teşvik ederek küresel zenginliği artırmak, üyelerinin kişisel gelişimini sağlamak ve topluluğu dünya çapında ilerletmek. & İnsanlığın ve mesleğin yararı için elektro teknoloji, bilgi teknolojileri ve fen bilimleri hakkındaki mühendislik yöntemleri olan yaratmayı, geliştirmeyi, bütünlemeyi, paylaştırmayı ve bilgiyi uygulamayı teşvik etmektir. İEEE EKİPBizde Kütahya da İEEE’i iyi şekilde temsil etmek, etkinlikler yapmak, çeşitli seminer ve eğitimler vererek sizlere katkı sağlamak birlikte daha büyük yarınlar için çalışıyoruz. Üye alımlarımız devam ediyor. İletişim için;

Facebook DPÜ İEEETwitter DPÜ İEEEYoutube DPÜ İEEE

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Herkesi bekliyorum.

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir