Not Defteri Bağımlılığı [Mim]

Kişisel

Öncelikle, yazıya başlarken bu yazının da mim olduğunu unutmayalım. Şimdiden iyi okumalar.

Benim not defterim de neler var sizin için merak konusu olmayabilir, fakat değerli arkadaşım Burak Bayram bu yazısında bana da bir mim yolladı. Ben de onun gibi unutkan biriyim. Örnek verecek en güzel şey 5 dakika önce kapattığım ocağı veya kapıyı kilitlemiş olmama rağmen defalarca bakmam bu konuya örnek olur sanırım. Çoğu zaman hepimizin başına gelmiştir. Ben de liseden bu zamana kadar küçük küçük notlar alıyorum. Küçük bir kağıt parçası bile olsa oraya yazıyorum, çünkü: “Söz uçar, yazı kalır.”ThinkArtık hepimiz teknolojiye adapte olmaya çalışıyoruz ve ona göre yaşıyoruz, bu kaçınılmaz bir gerçek. 2 dakika telefona bakmasak sesli de olsa bile merak ediyoruz ve ana menüyü gezip kapatıyoruz. Telefon, laptop veya tabletlerde not alma özelliği mevcut. Ama çıkarıp yazdığım çoğu etkinlik izlenimlerim, artık yok neden telefonum kapanıp tekrar açılmadığı için. En basit örnek bu bence, teknoloji ilerledikçe soyutlaşıp, yozlaşıyoruz aslında benliğimizi yitiriyoruz. Konudan çıkmadan ucundan bağlıyım.Yazı içiNot defterim de neler var? 

  1. Blogum hakkında yazılacak konular.
  2. İki dakika adlı kanalımıza çekilecek videolar.
  3. Klasik olacak ama ders notları, sınav tarihleri,
  4. Yapılacak önemli işler.
  5. Son olarak yapılması muhtemel, olsa da olur olmasa da dediğim işler. (O_o)

Not alın ve hedeflerinizi bile oraya yazın başarmak için, orada bir bağınız olsun. Her o defterin kapağını açtığınızda bunu da bugün yapıyım bari veya bunu yapmam için şu kadar günüm kaldı cümlelerini kurmanın benim motivasyonumu arttırdığı gibi size de faydalı olacağına inanıyorum. Güzel günler dileğiyle.

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

7 Comments to Not Defteri Bağımlılığı [Mim]

    • İzzet Öz

      Kişisel olarak dile getirmiştim Ali Bey 😀 Bu arada doğum gününüzü kutlamayı unuttum kusura bakmayın. :S

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir