Işık Hızında İnternet

Kişisel Teknoloji

İnternet Bağlantısı“Işık Hızında İnternet” muhteşem slogan görkemli doğrusu. Ne var ki buz dağının sadece görünen kısmı. Başımdan geçen olayların başlangıç tarihi 11 temmuz. Herkes gibi bende fikir almak için şubeleri geziyordum. En sonunda aradığımı bulmuştum. Fiyatı uygun, öğrenciye uygun seçenekler vardı çok cazip gelmişti başlarda. Kurulum ve modem ücreti yok. Dedik ya “Işık hızında internet!” 11 Temmuz günü Superonline teknik servis elemanı internet bağlantımızı gerçekleştirdi. Daha önce Ttnet varken 11 Mbps aldığımız odada 3 Mbps görmez olduk. Oysa ki Ttnet ile aynı altyapıyı kullanıyoruz demişlerdi. 4 kez teknik servis elemanı geldi, yaklaşık 50 kez müşteri hizmetleri ile görüştüm, 7 kez arıza kaydı açıldı, 3 kez iptal birimi ile görüşme sağladım, 2 kez sitelerinden şikayette bulundum, 1 kez müşteri hizmetlerinin yaptığı saygısızca davranışından şikayette bulundum, 3 kez şubeye gittim, 1 kez şubeyi şikayette bulundum. En sonunda iptal ettirdim. Fatura tazminatı yüksek fiyat vermeyelim.

Turkcell Superonline

Şöyle başlayayım. 4 kez gelen servis elemanı bağlayan kişiydi ama bana port ve ankastre ye uzak olduğunu söylemedi. Sonra müşteri hizmetleri klasik sözler… “Güncelleştirme yapıyorum.” , “Sistemin yüklenmesini bekliyorum.” , “Ekranlarımın açılmasını bekliyorum.” , “Arıza kaydı açıyorum.” ardı arkası kesilmedi. Hepsi de robot gibi tekrar ediyor çözüm bulamıyorlardı. Sorunun onlarda olduğunu bilmelerine rağmen hala devam ediyorlardı. İç tesisat dediler elektrikçi çağırdık, modem değişikliği yapıldı, denilen her şeyi yaptık. Bana diyorlar ki 12 Mbps destekliyor ev 8 ve 12 yapınca bağlantı kopuyor. 4 Mbps de 1.6 Mbps falan geliyor. Düşünsenize akk aştığımızı çıldırırsın. Çözüm bulamadılar suç attılar Türk Telekom’dan kaynaklı dediler. Çözüm oradan da çıkmadı. Kabullenemediler ama sürekli daha iyi hizmet dediler. Neymiş hızım 1 Mbps altındaysa iptal edilirmiş. BİMER de şikayetimiz var sonuçlanmayan. Tüketici Hakları uzun bir zaman sunuyor bize 4 ay diyor zaten taahhüt 12 ay. 😀 Yani diyeceğim o ki. Turkcell Superonline en azından Kütahya’da pişmanlıktır, bağlatmayın. TTNET en iyisi diyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama öyleymiş. Benim mağduriyetim 1.5 ay sürdü sürekli aynı sözleri duymaktan sıkıldım. Araştırın iyi araştırın. Mağdur olduğunuz konuları yoruma yazın…

Turkcell Superonline İçerik - 2Bunlar örnek;

  1. Bir sike yaramayacak internet paketidir. hayır millete bunu küçücük puntolu gizli saklı yazılarla yutturmaya çalışıyorsun bari bir filmi şu kadar zamanda indirirsin diye reklam yapma.
  2. An itibariyle tam bir haftadır kendilerinden aldığım e-posta servisinde yaşadığım sorunu çözememekte ve bana da bir türlü tatmin edici bir cevap verememekte olan muhteşem kurumdur.
  3. Bir dediği bir dediğine uymayan bir firma. müşteri kapmak için yalanlar söyleyen firma; belki de sadece elemanları yalancıydı.
  4. hızı iyidir fakat taahhüt bitmeden interneti kapatmaya kalkınca müşteriyi fena halde yolan bir şirkettir.

1995 doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olarak, öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir